Fisher's world

Practice makes perfect, but nothing is perfect, so why practice? Because perfection is overrated and I'm better than that!

únor 2009

Svatej Valenteen...

aneb Jak jsem si prodloužil plesovou sezonu

   

    Tak dneska se slaví svátek ze všech nejprohnilejších. Mužská polovička, zarputile tvrdící, že ho slaví pouze kvůli jejich něžné polovičce si uvědomuje nepříjemnou pravdu, že jednoduše nejsou schopní prosadit si svůj názor. Na druhou stranu ženy se v tento den nechají uplatit v podstatě čímkoliv, takže případný špatný svědomí z nevěry je zase na rok zažehnáno. Co mě ale irituje víc, než to klišé, který se z toho postupem času vyklubalo, je důvod, proč se to vlastně slaví. Jelikož moje milovaná ex-učitelka angličtiny byla na jakýkoliv svátky nadržená jak dělník po pěti pivech, ty dvě základní legendy si s sebou patrně vezmu i do hrobu.

    Takže, podle černoprdelníků oslavujeme jistého Valentýna, který tajně oddával zamilované páry, přičemž byl tak blbej, že mu na to přišli. Aby toho nebylo málo, tak ještě před setnutím jeho hlavy dokonce stihnul napsat dopis jeho milované. To byl teda kurva výkon, který rozhodně stojí za všechnu tu pozornost, že?

    No a legenda dle pohanů (což doufám byli klasičtí nevěřící, respektive tedy normální lidi) se pochopitelně týká v podstatě úplně něčeho jiného. Jistý Valentýn nějakým nepochopitelným magicem (předpokládám, že láskou) vyléčil slepotu jisté Esmeraldy, majitel domu Juan Carlos z toho byl štěstím bez sebe a zpráva se roznesla tak daleko, že si o ní povídala celá Tijuana. Co se ale nestalo, gang Estebana Ortegy na zázraky nevěřil (protože jednoduše přemejšleli hlavou) a Valentýna kdesi v prérii vedle kaktusu o hlavu zkrátili. Trochu to samozřejmě zlehčuji a asi i na můj vkus je toho cynismu až moc, nicméně celou logiku tohoto dne to vystihuje naprosto dokonale. Samozřejmě ale nechci útočit na jedince, kteří mají tento svátek rádi. Užijte si ho a mě pošlete v duchu (nebo v diskuzi) doprdele :-).

    Včera se mi po dlouhý době dostal do ruky Blesk (i s magazínem), takže jsem zase updatoval svoje vědomosti o našich českých celebritách. Agáta (divim se, že ta holka s roztaženýma nohama i nechodí) je prý zase se Sámerem, který údajně s policií stále pátrá, co mu kdo nasypal do pití. Přeci jen měl jen flašku vodky a skončil před klubem se zapadlým jazykem, takže ta možnost, že byl druhou osobou otráven, se přímo nabízí. No a Lucka Borhyová skončila v prestižní anketě Anno až na třetím místě, což je překvapení i z toho důvodu, že já osobně jsem si skoro ani nevšiml, že už nemoderuje. Přeci jen angažování Ochotské bylo chytrým tahem, některé partie totiž zůstaly téměř ve stejných mírách.

    Dost plků, je čas na pár faktů.

    Včera se u Václava slavily dvojité narozeniny slečen, známých především jako „ta Germova“ a „ta Páclikova“. Jména není nutný uvádět, Volty by se v tom mohl zamotat. Z Prahy jsem se domů dokodrcal až v šest a i když už jsem pár minutek po sedmý seděl u stolu, mé vysvětlení, omluva a upozornění, že dřív to prostě jako nešlo, pochopení jsem se stejně nedočkal. I tak ale oslava probíhala poměrně ve veselým duchu, a když jsme se kolem jedný (jen hádám) rozcházeli do svých domovů, asi jsme tak všichni měli i učinit. Jenže jsme s Ádou a Kříbou u Intru potkali pár lidí v oblecích a zbytek už snad ani není nutný rozmazávat. Nicméně i když jsem tam strávil jen delší hodinku (dá se tohle spojení použít?), stihnul jsem v podstatě všechno, co k normálnímu plesu patří. Takže jsem pil, jeden mladík kvůli mé přítomnosti nasraně odešel, snažil jsem se sbalit jednu velmi pohlednou slečnu a málem jsem se porval (čti: málem jsem dostal do držky). Jak se to stalo? Nasraný mladík byl současný přítel Adély, který sice zezačátku seznámením se mnou vypadal nadšeně, postupně mu ale moje přítomnost patrně začala být nepříjemná. Hlavně se teď bojim napsat i Adéle, protože mám takovej blbej pocit, že se se mnou asi nechce moc kamarádit. Slečna se jmenovala Míša, na všechno zásadně tancovala polku a byla odněkud z vesnice. No a když už mi začala psát do mého mobilu své číslo, z ničeho nic se objevilo individuum, které mi celý večer úspěšně znechutilo. Slečně doporučil ať se na mě vysere, přičemž mě nazval intimní mužskou partií. Číslo jsem tedy nedostal a navíc jsme se tam pro jistotu začali strkat. Mladík, evidentně jeden z čerstvých absolventů prestižní Dukly se zaměřením na výměnu oleje, mi navíc několikrát připomenul, že mám štěstí, že nejsme venku. V tomhle měl ale pravdu, zima tam byla neskutečná. No a když mi na můj nechápavej pohled a dotaz, o co mu vlastně jde odpověděl, že jestli se mu budu tlemit, tak mě sundá, usoudil jsem, že je asi čas jít domů. Áda s Kříbou už tam stejně tak čtvrt hoďky nebyli, takže případná férovka 3 na 1 prostě nepřipadala v úvahu. A pak se ptejte, co mi na místních lidech vadí :-).

Poslední komentáře
16.06.2012 12:11:39: www.penzijni-pripojisteni-info.cz/penzijni-pripojisteni státní příspěvek na penzijní připojištění...
11.06.2012 21:32:16: www.antharant.cz staré knihy výkup
 
Milenec naučí ženu všechno, co jí manžel zatajil. HONORÉ DE BALZAC