Fisher's world

Practice makes perfect, but nothing is perfect, so why practice? Because perfection is overrated and I'm better than that!

únor 2009

Na prahu novýho semestru...

aneb Už i já jsem konečně dlužníkem..
   
    Tak to co jsem napsal minule se dneska rozhodně opakovat nebude. Zaprvé jsem střízlivej, zadruhé to dalších několik týdnů nemám díky svým stylistickým schopnostem možnost napodobit a zatřetí pár nudných faktů z mého života nikdy neuškodí. Několik dnů po ukončení zkouškovýho bylo vyloženě o ničem, naštěstí se to během tak posledních 14 dnů lehce otočilo, takže podstatně ubývá nicnedělání a rapidně přibývají smysluplné činnosti. Jen tak dál, říkám sám sobě každý večer před spaním. Druhý den při vstávání v 7 je ale morálka naprosto na opačný straně, až se sám sebe ptám, jestli to stojí za to. Přesněji řečeno si nadávám do kreténů s tím, že jsem mohl ještě další čtyři hodiny nerušeně spát.
  
     No takže našel jsem si práci, začal se opět poctivěji věnovat florbalu, nasral jsem pár blízkých a podle toho co ukazuje display na váze, jsem snad i něco shodil. Nutno podotknout, že se bavíme o rozmezí 1 - 1,5kg.
   
    Jelikož mi evidentně dost děsivá, dva roky stará zkušenost telefonního operátora u O2 nestačila, rozhodl jsem se vstoupit znovu do podobné řeky. Tentokrát s tím rozdílem, že místo pasivního rozhovoru a vyhledávání tel. čísel se jedná o aktivní telemarketing. Jinak řečeno, od včerejšího dne počínaje jsem jeden z těch neskutečně otravných lidí, kteří Vám i při nabízení kupříkladu nejhorší pizzy v Praze budou tvrdit, že lepší nabídku prostě neseženete. Naštěstí ale budu prodávat nový tarify jednoho nejmenovaného mobilního operátora, takže to snad taková nouze nebude. Včera a předevčírem jsem si prošel nutným školením, kdy mě zaučoval bývalý spolužák z gymplu MK. Sice mě nepoznal, ale aspoň si vzpomněl. Úterý i velká část středy proběhla v dost teoretickým duchu, což znamená představování produktu, rady ohledně vedení konverzace atd. Ale včera hodinu a půl před koncem nás už regulérně posadili před kompy a my měli začít telemarketingovat. Naštěstí volaná čísla byla z databáze pro nováčky, takže naprostá většina z nich byla nedostupná nebo s hlasovkou. Šlo spíš o to, najít koule na zmačknutí tlačítka "volat", protože ač se to zdá jako banální věc, žádná prdel to teda není.

    Na svůj první uskutečněnej hovor ale nezapomenu do konce života. Už v momentu, kdy jsem uslyšel vyzvánění ve mně lehce trhlo. "Je to tady, natři jim to draku," hecoval jsem sám sebe. Vyzvánění náhle přerušilo přijetí hovoru. V ten moment jsem měl tep snad dvojnásobnej, ale nicméně jsem se snažil uklidnit a připravit se na všechno. To co se ozvalo ale překazilo poctivě natrénovanou větu takovým způsobem, že jsem nebyl schopnej ze sebe dostat slovo. Dětský hlásek mě totiž naprosto bezelstně oslovil "Ahoj mami". Ale po chvilce mlčení jsem zareagoval  hrozně  duchaplně. "Ehmm...né....tady...ne tady je...máš doma rodiče?" :-D Rodiče doma byli, moji nabídku si skoro ani nevyslechli. Každopádně jsem se po ukončení hovoru sám sobě smál. Odhadem tak šestiletá holka mě donutila koktat. Že budou mít zákaznící zpočátku navrch, s tím se jakž takž počítá. Že mě ale zažene do kouta i dítě mi ale nikdo neřekl. :-D

    Asi třetí uskutečnený hovor probíhal následovně:
   
    "Dobrý den, u telefonu bla bla bla bla...Máte chvíli na monitorovaný rozhovor?"
    "No."
    "Určitě máte nějakých pět čísel, na která voláte častěji, než na ostatní, že ano?
    "Mám pět čísel no."
    "A voláte na ně často?"
    "Né to ne, já jen jako že jich mám alespoň pět těch čísel."
    "Aha, dobře tedy. Máte kredit nebo paušál?"
    "Kredit."
    "Mohu se zeptat u jakého operátora?"
    "No...Oskar asi...moment (ptal se manželky)...tak Eurotel. Mám Eurotel."
    "Dobře. Prozradíte mi prosím, kolik tak měsíčně utratíte za dobíjení kreditu?"
    "No měsíčně...měsíčně ani ne. Tak zhruba dvě sta za půl roku."
    "Aha, rozumím. Tak to bych vás asi s mojí nabídkou moc neoslovil. Nicméně děkuji za váš čas."
  
    No je to docela funny prostě. Kolikrát si prý starší lidi pletou i pojmy operátor a výrobce mobilního telefonu. Takovým se asi těžko dá něco prodat.

    K tomu už myslím třetím týdnem chodim každý úterý a čtvrtek trénovat s "béčkem" Chodova. První dva tréninky byly takový o dost o ničem, hlavně proto, že jsem prostě nikoho neznal, nikdo se se mnou v podstatě nebavil a než jsem dostal nějakou nahrávku, tak jsem kolikrát málem zpřelámal hokejku o podlahu. Ale je to čim dál lepší, bavím se už i s lidma, který mě od začátku vyloženě srali a navíc se mi celkem nadstandartně daří. Jen škoda, že lidí mají víc než dost, takže vyhlídky na nějakou budoucí spolupráci jsou mírně řečeno mizivý.

    No a jelikož jsem dneska poprvý tenhle týden měl chvilku volna, konečně jsem se dokopal do GE kvůli zřízení kontokorentu. Což v podstatě znamená, že první krok k zadlužení jsem úspěšně udělal. Teď jen stačí přes internet banking zaplatit účet za telefon a je to oficiální :-D Nicméně jsem byl poměrně zodpovědnej, takže jsem si ten mínusovej limit nenastavil tak hluboko :-) Mohl jsem jít až na deset tisíc, jenže to by při mojí "šetřivý" povaze byl vážně krok do pekel. No což...něco jsem zas po dlouhý době napsal, tak jdu asi Víťovi a jeho G-friend ukrást trochu sangríi a pustit si dvd Bullet in a Bible. Jojo...studentskej život.
Poslední komentáře
17.06.2012 18:29:52: www.penzijni-pripojisteni-info.cz/penzijni-pripojisteni připojištění
13.05.2012 18:29:12: připojištění www.penzijni-pripojisteni-info.cz
12.05.2012 01:00:09: topné oleje ziskejdotaci.cz/topne-oleje-opravdu-ekologicke-palivo
 
Milenec naučí ženu všechno, co jí manžel zatajil. HONORÉ DE BALZAC