Fisher's world

Practice makes perfect, but nothing is perfect, so why practice? Because perfection is overrated and I'm better than that!

říjen 2008

Máme po volbách do krajů...

aneb Za komunistů asi přeci jen nebylo tak zle
    Dámy a pánové, chlapci a děvčata, důchodci a socky...máme po volbách. Hned v úvodu bych rád zmínil, že já sám volit nebyl a to z čistě pragmatického důvodu - nestihl jsem to. Že si za to teď nadávám do volů je věc jiná. Někdo mi může namítnout, že bych se svým hlasem stejně houby změnil. To je docela určitě pravda, ale aspoň bych neměl ten pocit, že za ten konečný výsledek jsem svoji pasivitou stejně odpovědný, jako dotyční intelektuálové, kteří přímo do urny vhodili hlasovací lístek Paroubkovy oranžové strany. Nevolil si - nekritizuj? S tím se jděte bodnout. A jak že to tedy dopadlo?
    Jestli očekávání byly špatný, průzkumy zarážející a Paroubek sebevědomý, výsledek byl ještě několikrát horší. Najednou byla ve všech krajích oranžová a pohled na upocenýho Jyrku, se svojí věrnou chotí Petrou za zády, který měl úsměv od ucha k uchu, byl jemně řečeno k nevydržení víc, než kdy předtím. Takže...proč ČSSD?
    Radar?
    Celkový odpor proti radaru na našem území bych přisoudil spíš silné neinformovanosti veřejnosti, spojené s rostoucí oblibou anti-amerikanismu v ČR. Doby, kdy jsme jim padali k nohám jsou již naštěstí pryč, ale tenhle druhý extrém není o nic lepší. Jak jinak si vysvětlit odpor k OBRANNÉMU zařízení na našem území? Argumenty "proti" jsou pro mě neskutečně malicherný, vzhledem k jasnému a jedinému argumentu "pro". Jenže, když automechanik s učňákem Lojza z Horní Dolní vidí v televizi, že jeho oblíbená postava z "Ordinace v ..." drží za iniciativu proti radaru hladovku, je prostě a jednoduše vymalováno. Socani moc dobře vědí, že Češi jsou národem lehce zmanipulovatelných blbců a umějí toho beze zbytku využít.      
    Poplatky u doktora?
    Takže 30 kč je pro vás moc? Měl bych jiný řešení. Přestaňte chodit s každým zakašláním k doktorovi a uvidíte, jak se dá najednou ušetřit. Nepopírám, že obzvlášť u důchodců měl tenhle zákon být nastaven jinak, vzhledem k jejich častějším zdravotním obtížím. Celkově ale tento krok hodnotím jedině pozitivně, jak z hlediska "simulantů", tak i vybrané (neskutečně vysoké) sumě. Již teď se proto těším na situaci, až ČSSD tyto poplatky zruší v krajských nemocnicích. Z čeho je potom bude financovat? Nechám se překvapit, neboť vláda (stále modrá) jim samozřejmě nedá ani korunu.             
    Jak to shrnout? Hold stále je v naší republice dost lidí, kteří jsou ochotni svůj názor vyměnit za spolupráci s tupým stádem. Pokrok kupředu poté obětovat za guláš, deštník a propisku zdarma. Dokud budou v ČR lidé, schopní doslova brečet maestro Paroubkovi na rameni o tom, jak se mají špatně, nikam se jednoduše neposunem.
    Nezbývá než doufat, že voliči ODS jen chtěli ukázat "své" straně, že ne se vším souhlasí a udělili jim tak pouze "facku na vzpamatování se"...snad.
Žádné komentáře
 
Milenec naučí ženu všechno, co jí manžel zatajil. HONORÉ DE BALZAC