Fisher's world

Practice makes perfect, but nothing is perfect, so why practice? Because perfection is overrated and I'm better than that!

březen 2009

Pondělní chvilka klidu...

aneb Takhle to tam teda rozhodně nevypadalo
    S cestováním vlakem je spojeno spoustu zážitků. Zvláště u mě platí, že jich je někdy až moc. Tohle přímo o cestování nebude, nicméně spojitost to má více než velkou. Všechno nevinně začlo v pondělí, kdy jsem se před obědem rozhodl, že do Prahy vyrazím Vindobonou. No a dál?   

    Při čekání na autobus na Parníku najednou projela tři policejní auta se zapnutými sirénami takovou rychlostí, že mě ani nedokázala napadnout jediná věc, která by si takovou pozornost zasloužila. Na nádraží mě čekalo další překvapení. Okolo stavebních zátarasů bylo zaparkováno minimálně deset dalších aut jak měštáků, tak státních. Pořád mi ale nedocházelo, k čemu by se to mohlo vztahovat. Až když proti mně z prvního nástupiště vyšli dva nabouchaný týpci s účesem ala Svěrkoš, došlo mi, že dneska hraje v Praze Baník. Další šok mě čekal při vstupu na ono nástupiště, kde stálo tak na 200 věrných kopií těch dvou kolegů, které jsem potkal před chvílí. Situaci jistilo zhruba 50 policistů a tak nějak bylo jasný, že se nic vážnějšího nemůže stát. Takže jsem si koupil lístek, stoupnul si na moje klasický místo doprostřed haly a čekal, na který nástupiště přijede můj vlak do Holešovic. Najednou bylo slyšet zapískání a zvuk odjíždějícího vlaku. „Paráda, aspoň ty lemry nepojedou se mnou,“ říkal jsem si pro sebe. Ještě než jsem tuhle svoji myšlenku vůbec stihnul dokončit, zpoza rohu se vynořili dva chachaři a kráčeli si to přímo ke mně.

    „Kde sou tady hajzly, pyčo?“ po ostravsku se mě zeptal chlap, kterej by měl i na svůj vzhled dostat zbrojní pas.

    „No támhle tudy, ale…“ Nenechali mě to říct a ihned se vydali směrem, kterým jsem ukazoval. Háček byl v tom, že nádraží bylo kvůli nim z poloviny uzavřený, takže na záchody by se samozřejmě nedostali a ještě by si mohli myslet, že jsem si z nich dělal prdel.

    „…ale tam se nedostanete, jsou totiž  za tou roletou,“ lehce jsem zvýšil hlas, abych předešel  případnému nedorozumění.

    „Kurvy jedny,“ zlostně prohodil ten Shrek přede mnou.

    Ihned potom se ale začaly dít věci. Mylně jsem se totiž domníval, že vlakem neodjeli pouze ti dva zmínění bezmoci. Za pár vteřin totiž přiběhly z nástupiště dvě výpravčí a rychle se zamkly v úschovně. Najednou jsem se rozhlédl okolo sebe a zjistil jsem, že v hale stojím jako civilista úplně jediný a ještě k tomu suverénně uprostřed. Co následovalo asi není těžký uhodnout. Všech těch 200 ostraváků se nahrnulo do haly, a i když si mě v podstatě nevšímali, bylo těžký zbavit se dojmu, že jsem prostě dokonale obklíčen :-D Nicméně, a to se jim musí nechat, nic neničili a na jejich standarty se asi chovali relativně slušně. Médii uvedené vylomení stavebních barikád bylo neskutečně zveličené a musel jsem tomu jen zasmát. Jedna barikáda prostě spadla, a to ještě ne díky násilnostem, ale jednoduše proto, že jeden ožrala si o ní rozbil hubu a skácel se na ní :-D Navíc jak je vidno z posledních zpráv, škody na našem nádraží činí rovných 0,-kč.

    Rozhodně se jednalo o fajn zážitek, přičemž si asi půjdu vyžádat na nádraží záznam průmyslové kamery z toho odpoledne, abych se sám sobě zasmál, jak tam stojím v houfu chacharů. Nicméně opakovat bych ho nemusel, příště bych se tam někomu nemusel úplně líbit.

Poslední komentáře
27.06.2012 15:42:51: Když máte málo peněz... rychlé půjčky Půjčky s rozumem www.ihned-pujcka.cz/ půjčky online...
18.06.2012 21:22:54: www.plynule.cz kalkulátor ceny plynu
16.06.2012 06:19:26: www.penzijni-pripojisteni-info.cz/penzijni-pripojisteni penzijní připojištění daňové úlevy
18.05.2012 12:07:35: www.ellis.cz Depilační pružina
 
Milenec naučí ženu všechno, co jí manžel zatajil. HONORÉ DE BALZAC