Fisher's world

Practice makes perfect, but nothing is perfect, so why practice? Because perfection is overrated and I'm better than that!

Blog

Rozhovor se slavnou celebritou...

aneb Když nejste slavní...
...a nikoho v podstatě nezájímáte, proč nevyzpovídat sám sebe. Říkejte si tomu třeba vrchol sebestřednosti, já se jen prostě nudil o přestávce mezi mikrem a žurnalistikou.

    Co vás zatím na probíhajícím semestru nejvíce překvapilo a naopak, co pro vás bylo největším zklamáním?

    Příjemně mě rozhodně překvapila žurnalistika. Hned od první hodiny mi nějak bylo jasný, že tenhle předmět bude stát za to. Potvrdilo se mi, že kvalitní vyučující si moji pozornost opravdu udržet dokáže. Přeci jen je rozdíl, když Vám do třídy vejde týpek s křídou zamatlaným knírem s mastnými vlasy, nebo elegantně oblečená ženská po padesátce, která si dokázala respekt získat hned první vyřčenou větou.

     O co se jednalo?

     No řekněme, že 20 let práce v MF a vyučování na univerzitě ve Washingtonu si určitou pozornost dokáže získat.

     S tím souhlasím. Navíc ten předmět vypadá dosti zajímavě a třeba se konečně naučíte i psát, což by rozhodně byla vítaná novinka pro Vaši stálých deset čtenářů.

     Tak to je asi zklamu, neboť o psaním, jako takovém, tento předmět není. Jak už název napovídá (Zahraniční žurnalistika), jedná se z 99% o témata, která hýbou světem. Každý týden je probrána jedna z aktuálních záležitostí a jednou do 14 dnů musíme odevzdat článek na téma z předchozích dvou týdnů. Kadence rozhodně hodna nám amatérům, nicméně ta první témata moc slinotvorná nejsou.

     Dobře a ta negativní zkušenost v novém semestru?

     Tak to netuším, přeci jen jsme „teprve“ ve 4. týdnu, takže ty horké chvilky nás, studenty, teprve čekají.

     Z toho co jsem se o Vás dozvěděla od vašich známých a co o vás celkově tak nějak koluje, předpokládám, že vážný vztah v současnosti nemáte.

     To máte pravdu, a rozhodně neplánuji změnu.

     Že by o Vás žádná nestála? Nepřekvapilo by mne to…

     To jste milá. Spíš jde o to, že s mojí povahou se život v páru moc neshoduje. Já jsem prostě maximálně spokojený sám. Být pánem svého času, na nikoho se nevázat a dělat si cokoliv se mi zlíbí, to jsou pro mě už tak základní a charakteristický rysy, že bych je opravdu těžko kvůli někomu překonával. Spousta lidí to ale nechápe, někdo prostě nedokáže být sám. Tomu rozumím, každý jsme prostě jiný. Jen se musím smát, když mě potom chlácholí a utěšují tím, že si třeba časem nějakou najdu. To už mě opravdu víc trápí, kdy budou další Rychlý prachy.

     Nerozumím Vám, ale od toho tu nejsem. Zkuste si alespoň, že jste ve vztahu s ženou, kterou milujete. Dokázal byste být věrný partner?

     Těžká otázka. Upřímně musím říct, že se mi to ještě nikdy nepovedlo. Jenže s mým celkovým počtem vážnějších vztahů to opravdu není nic šokujícího. Věrný bych asi být dokázal, jenže bych nesměl dostat žádnou příležitost k nevěře. Sám od sebe bych si milenku nikdy nehledal, jenže pokud se sejde více okolností najednou, je poměrně těžký se nějakému jednonočnímu úletu vyhnout. Samozřejmě je ale nevěra a nevěra.

     Dokázal byste říci jednu vlastnost, kterou má většina žen společnou?

     Nevím jestli se jedná přímo o vlastnost, každopádně málokterá ženská vydrží ve vztahu s chlapem, který je pro ní schopný udělat první poslední. Celou dobu Vám budou tvrdit, že jen chtějí někoho hodného, kdo tu pro ně vždycky bude. Jenže všechno časem omrzí, a když k tomu navíc potkají někoho, kdo je sice povahově svině ale má určitý charisma a připadá jim sexy, je v podstatě vymalováno. Ani chlap nechce, aby jeho holka skákala jak on píská. No a jestli jo, tak je to prostě idiot.

    Odbočíme trochu jiným směrem. Zmínil jste v úvodu práci. Baví vás to?

    Tak sloveso „bavit se“ ve spojení s prací asi nikdy nejde dost dobře dohromady. Nicméně rozhodně jsem už vyzkoušel i horší zaměstnání. Na radu mé mámy si pořád opakuji magickou formulku „baví mě to, baví mě to, baví mě to“ s tím, že opakovaná lež se stává pravdou. Každopádně dá se to přežít, rozhodně je to smysluplnější náplň času než sedět doma a popáté vidět stejný epizody Scrubs pořád dokola. I když to taky není úplně k zahození…

    Čím to, že tolik lidí o Vás říká, že jste arogantní a namyšlený blbec?

    Netuším, prostě a jednoduše mě asi neznají. Nicméně asi je problém i v tom, že ve mně podobný označení vyvolá spíš hřejivý pocit sebeuspokojení :-)

Žádné komentáře
 
Milenec naučí ženu všechno, co jí manžel zatajil. HONORÉ DE BALZAC