Fisher's world

Practice makes perfect, but nothing is perfect, so why practice? Because perfection is overrated and I'm better than that!

Blog

Home alone...

aneb Další pátek večer sedim doma...
    Ale zítra máme ligu, takže důvod k tomu přeci jen nějakej je. Každopádně tenhle týden byl, co se týče alkoholu, hodně suchej... Kdybych nechlemtal ty lahváče po večerech při sledování seriálů, tak by byl doslova vysušenej. Člověka to ale tak jako tak moc neuspokojí. Přeci jen alkohol dělá největší službu ve společnosti lidí, kteří na něj mají ve skrze stejný názor. Čímž ale samozřejmě neodsuzuju, když někdo pije sám a taky ho to baví...to ne...to bych byl sám proti sobě:-) Každopádně nadcházejicí týden musí být napravovací...čili "no tomorrow" asi radši říkat nebudem, protože druhej den se půjde zas a znova. Mno pryč od alkoholu...zas bych u tohodle tématu vydržel až nepříjemně dlouho..
    Naši jsou dneska na jimi dlouho očekávaném koncertu Queenů (a já překvapivě zase bez nich :-P ), takže dnešní večer mám jen pro sebe... Jenže na "nemocnici" nekoukám..vlastně se mi ani nechce koukat na nic jinýho. Jsem unavenej...chce se mi spát...za celý týden v Praze jsem toho naspal pramálo. Testy z dějin a statistiky mám ale za sebou a já se můžu těšit na sedmej oddychovej týden...po němž ale zase přijde rozstřel v týdnu osmém. Kdo by to na tý vejšce neměl rád:-)
    O čem psát? Pomalu zjišťuju, že mám jednu ze svých protivných nálad. Nakonec je i dobře, že tu vedle mě nikdo nesedí. Dokážu být v těhle stavech dost nepříjemnej společník... Takže co mi chybí? Asi nakonec přeci jen změním názor...nějakej seriál to chce. A jelikož naši jsou fanatici na víno a na balkóně jsou vždycky alespoň dvě pětilitrový (jen tipuju...) nádoby , tak proč toho taky nevyužít... Díky Voltymu a jeho zázračnýmu odkazu je vždycky na výběr seriálů až habaděj. Jediný štěsti pro mě, že mi to neposlal během zkouškovýho...to by byl prostě a jednoduše konec všem již tak malým nadějím. Najednou člověk neví kam dřív..Přátelé, Red Dwarf, Fresh Prince (legendary), či Krok za krokem? Navíc jsem dal druhou šanci původnímu seriálu Novy nazvaném Hospoda. Znal jsem to jen jako malej a upřímně řečeno, vůbec se mi to tenkrát nelíbilo. Jenže právě tohle je případ dětskýho nerozumu...spoustu věcí jsem jednoduše nechápal, a ani pochopit nemohl, neboť jsou z kategorie...no...
    Další poznatek...děkuji gymplu a všemu ostatnímu, co mě naučilo anglicky. Narážím na dabing, popřípadě na titulky...ať si řiká o češtině kdo chce co chce, angličtina mi prostě přijde jako mnohem hravější jazyk. Spoustu věcí není čeština schopná přeložit..a to ani vzdáleně. Jestli někdo dokáže přeložit Barneyho "Slut up" nebo "Go hoe or go home" do češtiny tak, aby to alespoň trochu dávalo smysl, je u mě vítěz. Ono i když je to někdy úplně jasný, tak člověk co to překládá může udělat chybu. Nedávno jsem koukal na Gilmorky (no a...jsou prostě dobrý :-D ) a Sookie o někom či něčem (nepamatuju si to) říkala:" Mohli bychom ho pojmenovat šéf, víš, protože já jsem kuchař...". WTF, říkal jsem si. Ale tušil jsem, kde asi překladatel udělal chybu..a nemýlil jsem se. Původní znění je:" We can call him chef, you know, ´cause I´m a cook." To už smysl dává...a já už končim. Nebaví mě to...
Žádné komentáře
 
Milenec naučí ženu všechno, co jí manžel zatajil. HONORÉ DE BALZAC